MAKİNELİ ÜRETİM

Agreton olarak makineli üretim diye nitelendirdiğimiz ve yaklaşık 500 m2 lik kapalı – 1000 m2lik açık alanımızda üretim yapmaktayız. Ürünlerimiz altyapı/çevre ve hafif yapı elemanları diye iki ana gruba ayrılmaktadır. Altyapı/çevre elemanlarımızda parke taşları, bordürler, beton boruları, yağmur olukları, baca taban elemanları, parsel baca elemanları, kutu menfez, gövde bilezikleri, konikler vb. ürünler yer almaktadır. Hafif yapı elemanlarımızda ise çeşitli özellikleriyle farklı bims bloklar bulunmaktadır. Bunların dışında farklı özelliklerde ve müşteri bazlı ürünleri de yapabilecek kapasiteye sahip teçhizatlarımız ve ekipmanlarımız bulunmaktadır.


KİLİTLİ PARKE TAŞI

Dış mekanların en çok kullanılan parke taşı olan Kilitli Parke Taşı, alışılmış biçimiyle dış zeminlerin vazgeçilmez döşeme taşı olarak kendini kanıtlamıştır. Birçok toplu konut alanlarında rahatlıkla kullanılan ve her türlü mimariye uyum sağlayan Kilitli Parke Taşı, sağlamlığının yanı sıra dekoratif görünümüyle de ihtiyacınıza en iyi ve en ucuz şekilde cevap verebilmektedir.

kilit_parke_tasi

kilit_park

HOLLAND PARKE TAŞI

Genelde tretuvarlarda, yeşil alan yaya yollarında ve parklarda sıkça kullanılmaktadır. Araç trafiğine maruz kalan alanlarda pek tercih edilen bir ürün değildir. Değişik şekillerde döşenebilir. Çağdaş Kentlerin vazgeçilmez bir ürünü olarakta tanımlayabiliriz. Üretim yelpazemizde yer verilen bir üründür. Farklı renk seçenekleriyle ve yüzey bazalt kaplamalı çeşitleriyle müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

holland_parke_tasi-(1)

holland


BAHÇE TİPİ BORDÜR TAŞI

Kaldırım ve refüjleri yoldan ayırmak ve yol yüzeyine gelen suları yağmursuyu sistemine yönlendirmek vb. amaçlarla kaldırım ve refüj kenarlarına dizilen çeşitli boy ve kesitlerde betondan imal edilen yapı elemanlarıdır.

Bahce_tipi_bordur_tasi

bahce_tipi

BELEDİYE TİPİ BORDÜR TAŞI

Bu tür bordür taşları genel olarak yaya yollarının ana yollardan ayrılmasında ve yeşil alanların araç yollarından ayrılmasında kullanılmaktadır.

belediye_tipi_bordur_tasi

belediye


YAĞMUR OLUĞU

Yağmur olukları; bordür ve parke taşı kaplaması arasında yağmur sularını toplayan bir hat oluşturmak için kullanılırlar.

yagmur_olugu

yagmur_oluk

BACA TABAN ELEMANI

Kanalizasyon ve altyapılarda yönlendirme/dağıtım olarak kullanılmaktadır. 200-300-400-500-600(mm) olarak ürün gamımızda ye almaktadır.

baca_taban_elemani

baca_tavan


BETON BORU

Caddeler, sokaklar, parklar, bahçeler, apartmanlar, otoparklar, endüstriyel alanlar olmak üzere tüm kanalizasyon ve çevre düzenleme inşaatlarında, altı yapı denilince en çok kullanılan malzemelerdendir.

beton_boru

beton_boru

GÖVDE BİLEZİĞİ

gove_bilezigi

govde

BACA KONİK ELEMANI

baca_konik_elemani

baca_kolik

BİMS BLOK

Pomzadan imal edilen yapı malzemelerinin en önemlisi bims bloklardır. Bims bloklar yüksek ısı ve ses yalıtımı, yüksek mukavemet göstermeleri ve depreme dayanıklı mekânları en ucuza mal etme gibi özelliklerinden dolayı sektörün vazgeçilmezlerinden olmuştur. Bims bloklarla inşaası yapılan binalarda yüksek ses ve gürültülere karşı sessiz ortamlar meydana getirilmektedir. Pomza ve mamulü bims bloklarda homojen olarak dağılmış eşsiz doğal boşluklu yapısı, hafifliği, kristal suyu içermemesi, ısı ve sese karşı mükemmel yalıtım özelliği gibi niteliklerinden dolayı, kullanım miktarı her geçen sene artma tirendi göstermektedir. Ayrıca, yapısal konfor, gürültünün neden olduğu stres ve fazladan enerji tüketimi ve bunun neticesinde meydana gelen hava kirliliği açısından, yapılarda bu hammaddenin kullanılmasında birçok faydalar getireceği görülmüştür.

bims_blok

bims_blok

PARSEL BACA ELEMANLARI

Pis su bağlantı hatları inşaatında bina çıkışlarına kontrol ve müdahale amaçlı konan bacalara Parsel Bacası denir. Adından da anlaşılacağı üzere o parsele ait ve parselin sınırları içerisinde kalan müstakil bir imalattır.

parsel_baca_elemanları

parsel_baca_ozellikk

ENTEGRE CONTALI BETON BORU

Beton veya Betonarme Borulara üretim sırasında özel sızdırmazlık contası takılarak imal edildiğinden contanın ters dönmesi veya sıkışması gibi önceden yaşanan sızdırmazlık sorunlarının önüne geçilmiş olur.

entegre_contali_beton_boru